ncg
29 اسفند 1401 - 09:59

پویش "به حرمت امام رئوف می‌بخشم" ۱۴۹ زندانی را نجات داد

رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: در آستانه سال نو بیش از ۱۴۹ نفر از زندانیان با پویش «به- حرمت- امام- رئوف- می‌بخشم» از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی ضمن تقدیر از تلاش و زحمات اعضای شوراهای حل اختلاف، ستاد صبر، همیاران صلح و عوامل زندان در راستای فراهم کردن زمینه آزادی این زندانیان اظهار داشت: در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری و سند تحول قضائی مبنی بر زندان زدایی و ترویج و گسترش فرهنگ فاخر و خداپسندانه صلح و سازش در جامعه در آستانه سال نو در اقدامی بی نظیر و در مدت کوتاه با اجرای پویش «به- حرمت- امام- رئوف- می‌بخشم» 149 نفر از زندانیان استان آزاد شدند.

وی افزود: با مساعدت خیران و فعالیت‌های گسترده معاونت توسعه حل اختلاف خوزستان همواره پرونده‌های زندانیان محکوم به قصاص و جرایم غیرعمد با تشکیل کارگروه‌های، بیشتر آنها به صلح و سازش منتهی می‌شوند.

 امانت بهبهانی گفت: یکی از برنامه‌های مهم توسعه حل اختلاف خوزستان پیگیری جدی پرونده‌های زندانیان جرایم غیر عمد و فراهم کردن زمینه آزادی آنان است که با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود به حول قوه الهی در سال 1402 این برنامه راهبردی و بسیار مهم تحقق پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/735/ن

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1101415