ncg
28 اسفند 1401 - 16:47

۱۴۰۱ با تمام سختی‌ها سال طلایی فوتبال استان همدان بود

همدان- رئیس هیئت فوتبال استان همدان گفت: در سال ۱۴۰۱ با تمام سختی‌ها و مشکلات اقتصادی توانستیم یک سال طلایی را برای هیئت فوتبال استان همدان رقم بزنیم.

عباس صوفی در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به تلخ و شیرین سال ۱۴۰۱ برای فوتبال استان همدان اظهار کرد: امسال با تمام مشکلاتی که از نظر منابع مالی، کمبود زیرساخت‌های ورزشی و شرایط زمستان پربارش، توانستیم صد در صد تقویم هیئت فوتبال استان همدان را اجرایی کنیم.

وی افزود: تمام برنامه‌ریزی‌هایی که از ابتدای سال داشتیم را انجام دادیم و حتی یک روز خالی در تقویم ۱۴۰۱ نداشتیم و ماحصل تمام زحمات ما رتبه نخست هیئت فوتبال استان همدان در ارزیابی هیئت‌های ورزشی استان بود.

رئیس هیئت فوتبال استان همدان با اشاره به آمار خوب ورزشکاران سازمان یافته هیئت گفت: بیشترین آمار بیمه شده رسمی ورزشکاران استان همدان با ۱۴ هزار بیمه شده ورزشی در جمع تمامی هیئت‌های ورزشی استان متعلق به هیئت فوتبال است.

صوفی خاطرنشان کرد: این آمار نشان می‌دهد توانستیم در بخش جذب ورزشکار عملکرد خوبی داشته باشیم و یک سال بی‌نظیر را در این شرایط پشت‌سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه این تعداد زمین زیبنده ورزش استان همدان نیست، بیان کرد: مشکل اصلی ما تأمین زیرساخت‌های لازم برای تیم‌های فوتبال استان است.

رئیس هیئت فوتبال استان همدان عنوان کرد: مرکز استان تنها یک زمین چمن مصنوعی استاندارد دارد درصورتی که شهر کوهستانی به مانند همدان که عملاً در فصل زمستان به سختی می‌تواند چمن طبیعی را حفط کند حداقل باید چندین چمن مصنوعی داشته باشد امسال ما در تأمین زمین برای دو تیم شهرداری و پاس شرایط سختی داشتیم و عملاً دو زمین طبیعی ورزشگاه شهدای قدس به صورت کامل در ۳ ماهه زمستان و ۱۵ هزار نفری شهید مفتح به صورت مقطعی از چرخه خارح بودند و بار ۶ ماه فوتبال ما به دوش ورزشگاه شهید حاجی‌بابایی مریانج بود.

صوفی با اشاره به برگزاری کلاس مربیگری A آسیا در همدان بیان کرد: فدراسیون برگزاری این سطح از دوره مربیگری را به غیر از پایتخت به سختی در شهرستان‌ها برگزار می‌کند که ما موفق شدیم برای نخستین‌بار میزبان این دوره باشیم.

وی افزود: همچنین خوشبختانه با رایزنی‌هایی که با فدراسیون داشتیم سهمیه خوبی برای شرکت‌کنندگان همدانی گرفتیم و در پایان این کلاس ۱۸ مربی همدانی موفق به کسب مدرک مربیگری A آسیا شدند که در تاریخ فوتبال استان بی‌سابقه بود.

رئیس هیئت فوتبال استان همدان با اشاره به آمار بالای داوران استان گفت: ۱۱۰ داور در رشته فوتبال و ۳۵ داور در رشته فوتسال از همدان در بالاترین سطح فوتبال و فوتسال ایران قضاوت می‌کنند.

صوفی خاطرنشان کرد: ما ظرفیت بسیار بالایی در داوری داریم و همانطور که می‌دانید داورانی مانند بیژن و پیام حیدری سخت‌ترین قضاوت‌های لیگ برتر را سوت می‌زنند همچنین به زودی بیش از ۱۰۰ داور دیگر را به چرخه داوران استان اضافه خواهیم کرد.

وی با اشاره به توجه به فوتبال شهرستان‌های استان گفت: تا همین اواخر شاهد افت شدید فوتبال ملایر بودیم اما امروز ملایر در سطح لیگ دسته سوم کشور تیم‌داری می‌کند و شاهد رونق دوباره فوتبال در این شهرستان هستیم.

رئیس هیئت فوتبال استان همدان عنوان کرد: همچنین شاهد رونق تمام شهرستان‌ها از نهاوند، تویسرکان، اسدآباد، بهار و تک‌تک شهرستان‌های استان هستیم و نگاه ما استانی محور بوده و تنها به دنبال پیشرفت فوتبال در مرکز استان نیستیم.

صوفی با اشاره به ساختارمند کردن باشگاه‌های استان گفت: روزگاری باشگاه‌های ما تنها یک فرد را به عنوان مالک، مدیرعامل، مربی و سرپرست و تمام عناوین داشت اما امروز ما باشگاه‌ها را ملزم به ایجاد ساختار و اساسنامه کردیم.

وی ادامه داد: امروز اکثر باشگاه‌های استان دارای ساختار و اساسنامه هستند و هیئت مدیره، مدیرعامل و تمام اعضای اجرایی و فنی مشخصی دارند و امیدواریم بتوانیم در سال ۱۴۰۲ تمام باشگاه‌های استان را ساختارمند کنیم.

رئیس هیئت فوتبال استان همدان با بیان اینکه در بخش فوتبال بانوان نیز تمام تلاش خود را به کار بستیم، بیان کرد: اعتقاد داریم که باید توجه ویژه‌ای به رشد و توسعه فوتبال بانوان داشته باشیم و در سال ۱۴۰۱ یک تیم از بانوان همدان با نام صنایع غذایی سحر در سطح لیگ دسته اول فوتبال کشور بانوان حضور پیدا کرد.

وی تأکید کرد: ما استعدادهای نابی در فوتبال بانوان داریم و با افتخار از بانوان همدان در اردوهای تیم ملی کشورمان حضور دارند.

رئیس هیئت فوتبال استان همدان با اشاره به حمایت از تیم‌های شاخص استان بیان کرد: امروز پاس و شهرداری همدان ویترین فوتبال استان هستند در ابتدای فصل بسیار تلاش کردیم تا از فروش و انحلال تیم فوتبال شهرداری جلوگیری کنیم و باقدرت جلوی خروج این سهمیه از استان را گرفتیم.

صوفی خاطرنشان کرد: پاس هم در این فصل تا به امروز مشکلات زیادی را پشت‌سر گذاشت اما با ورود هیئت و حضور مدیرعامل جدید شاهد کمتر شدن این مشکلات هستیم ما تا جایی که بتوانیم از تیم‌های استان حمایت خواهیم کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1100513